TAIVA CELL 2 CELL REPAIR – дневен крем

TAIVA CELL 2 CELL REPAIR кремот за лице ја cодржи биоактивната компонента NEUROGUARD, иновативен невро-козметик кој претставува револуција во борбата против предвременото стареење на кожата. Делува така што ја обновува комуникацијата помеѓу нервните завршетоци и фибробластите, ги блокира ефектите од стареењето и ја стимулира синтезата на колаген и еластин.

За најмалку 28 дена редовно комбинирано користење на кремите, длабоките брчки се пополнети, а кожата е помазна.

- 40% зголемена синтеза на Collagen III
- 17% зголемена синтеза на Elastin
- Видливо намален волумен на мимичките брчки
- Видливо намалена површина на мимичките брчки
- Помазна кожа до 29%

Дневен крем за лице кој го забавува стареењето. За совршено мазна кожа без брчки. Има лесна текстура, која брзо се впива и ослободува чувство на интензивна нега, а кожата станува кадифено мека. Погоден е како подлога за шминка.

Aqua, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-3 Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Cera, Glyceryl Caprate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Didecene, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Hydrolyzed Algin, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Vegetable Oil, Panthenol, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Cinnamal, Citral, Coumarin, Eugenol, Limonene, Linalool

Taiva Cell 2 Cell Repair eye cream
Taiva Cell 2 cell Repair face serum
Taiva Cell 2 Cell Repair hand cream