TAIVA CELL 2 CELL REPAIR – ноќен крем

TAIVA CELL 2 CELL REPAIR кремот за лице ја cодржи биоактивната компонента NEUROGUARD, иновативен невро-козметик кој претставува револуција во борбата против предвременото стареење на кожата. Делува така што ја обновува комуникацијата помеѓу нервните завршетоци и фибробластите, ги блокира ефектите од стареењето и ја стимулира синтезата на колаген и еластин.

За најмалку 28 дена редовно комбинирано користење на кремите, длабоките брчки се пополнети, а кожата е помазна..

- 40% зголемена синтеза на Collagen III
- 17% зголемена синтеза на Elastin
- Видливо намален волумен на мимичките брчки
- Видливо намалена површина на мимичките брчки
- Помазна кожа до 29%

Ноќен крем за лице кој го забавува стареењето. За совршено мазна кожа без брчки. Збогатен е со масло од арган и ши путер, за хранлив третман на кожата во текот на ноќта.

Aqua, Isoamyl Laurate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-3 Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Cera, Glyceryl Caprate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Hydrogenated Didecene, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Hydrolyzed Algin, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Vegetable Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Panthenol, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Cinnamal, Citral, Coumarin, Eugenol, Limonene, Linalool

Taiva Cell 2 Cell Repair eye cream
Taiva Cell 2 cell Repair face serum
Taiva Cell 2 Cell Repair hand cream