TAIVA HYDRO ACTIVE PLUS – дневен крем

TAIVA HYDRO ACTIVE PLUS кремот за лице содржи HYDRASALINOL, eкстракт од алгата Salicornia herbacea која има извонредна способност да ја задржи влажноста во најекстремни услови. Дејствува директно во с’ржта на метаболизмот на уреа и на тој начин создава моментална хидратација и кај најсувата кожа.

Ја зголемува компактноста на кожата и го намалува губитокот на вода, а резултатите се видливи со редовна комбинирана употреба на кремите за најмалку 28 дена.

- Спречен губиток на уреа и вода во тек на 24 часа
- 60 пати зголемено ниво на хиратација на кожата
- Хидро-реструктурирање на кожата

Дневен крем кој длабински ја хидрира, реструктуира и измазнува кожата. За долготрајно свеж изглед.Има лесна текстура, која брзо се впива и ослободува чувство на интензивна нега, а кожата станува кадифено мека. Погоден е како подлога за шминка. .

Aqua, Isoamyl Laurate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Cera, Glyceryl Caprate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Didecene, Hydrogenated Polydecene, Panthenol, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Salicornia Herbacea Extract, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium Edta, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Citral, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone