TAIVA NEURO CELLULAR SOOTHING – ноќен крем

TAIVA NEURO CELLULAR SOOTHING кремот за лице со NEUTRAZEN ™, ја претставува најновата, врвна невро-козметичка технологија, која ја штити вашата кожа од УВ зрачења, го намалува црвенилото и отоците и брзо ја смирува иритираната кожа.

Резултатите се постигнуваат за најмалку 8 дена со редовна комбинирана употреба на кремите.

По 4 неделна терапија потрошувачите се изјаснија:
91% производот го подобрува црвенилото на кожата
79% производот го смирува чешањето
77% производот има освежувачко чувство
71% кожата е ревитализирана

Ноќен крем кој ја смирува иритираната и воспалена кожа. Збогатен е со ши путер, за хранлив третман на кожата во текот на ноќта.

Aqua, Isoamyl Laurate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Cera, Glyceryl Caprate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Didecene, Butylene Glycol, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Hydrogenated Polydecene, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Vegetable Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Panthenol, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Cinnamal, Citral, Coumarin, Eugenol, Limonene, Linalool